وکیل طلاق توافقی

folder_openخانواده
commentبدون دیدگاه

وکیل طلاق توافقی از جمله مواردی است که بهتر است برای دعوای زوجین حضور داشته باشد.
حضور وکیل طلاق در برخی موارد الزامیست مثل جایی که زوج وکالت طلاق به زوجه یا شخص دیگری داده باشد این وکالت برای طلاق میتواند به صورت وکالتنامه طلاق باشد یا شرط ضمن عقد نکاح مندرج در سند ازدواج، در این موارد وجود وکیل طلاق توافقی به جهت راحت تر طی نمودن مراحل طلاق الزامی است.
ممکن است زن به شوهر وکالت برای طلاق داده باشد در این موارد هم بودن وکیل طلاق توافقی الزامی است.

اما در دیگر موارد با قوانین جاری داشتن وکیل اختیاری است. از مزایای وکیل طلاق توافقی در تهران ضمن سرعت بخشیدن به کار سبب حفظ حقوق موکل خواهد شد. داشتن وکیل طلاق توافقی، موکل را از معطلی در دادگاه ها ، استرس، جرو بحث و زیاد شدن تنشها و بی حرمتی های احتمالی بعضی زوجین حفظ میکند.

برای افرادی که خیلی آبرومندانه زندگی کرده اند مواجهه با آشنایان و اقوام در دادگاه خانواده زیاد روی خوشی ندارد با وجود و حضور وکیل این مشکل نیز به بهترین شکل حل می شود.
اما معایب داشتن وکیل طلاق توافقی دو چندان است نکته اول این است که آب به آسیاب زوجینی میریزد که از روی عصبانیت و … تصمیم هیجانی برای طلاق گرفته اند و دوم اینکه فرصت سخن گفتن رودرروی زوجین را در آخرین روزهای زندگی مشترک از ایشان سلب میکند و دلیل بعد نیز هزینه وکیل طلاق توافقی می باشد.


تماس با وکیل طلاق توافقی: 09122752838


مزایای داشتن وکیل در دعاوی طلاق چیست؟!

داشتن وکیل خوب و مجرب برای دعاوی مختلف علی الخصوص دعاوی خانواده بسیار مفید می باشد. در ادامه به بررسی مزایای حضور وکیل طلاق توافقی می پردازیم.

دلایل حضور وکیل طلاق توافقی

● انجام کلیه مراحل دادرسی بدست وکیل طلاق توافقی که آشنای به تمام روند پرونده های خانواده دارد سبب می شود، در کمترین زمان ممکن کارهای طلاق به اتمام برسد.
● با حضور وکیل طلاق توافقی نیاز به حضور هیچ یک از زوجین نمی باشد .
● وکیل طلاق توافقی به تنظیم دادخواست طلاق که در مراحل و روند دادگاه نیاز می باشد می پردازد. زیرا در صورتی که خود زوجین آن را ناقص تنظیم کنند، زمان رسیدگی را طولانی میکند. در صورتی هم که اشتباه تنظیم شده باشد، بعدا آثار حقوقی مهمی را به دنبال خواهد داشت. اگر توجه و اشراف به قانون نباشد، قطعا مشکلات بعدی را ایجاد خواهد کرد و برای جلوگیری از این ضرر و زیان ها حضور وکیل لازم و ضروری است .
● با وجود وکیل طلاق توافقی دیگر نیازی به حضور زوجین نیست و از تنش و بحث هایی که ممکن است بین زوجین به وجود می آید جلوگیری می شود.
● حضور وکیل طلاق توافقی باعث عدم طولانی شدن روند رسیدگی می شود .
● هرچند حضور وکیل مستلزم پرداخت حق الوکاله و هزینه وکیل طلاق توافقی می باشد، اما با این کار از هزینه های بی جهت خودداری می شود .
اگر بخواهم جدایی تفاهمی را به صورت کلی تعریف کنیم باید گفت که؛ توافق زن و مرد برای طلاق که معمولاً با بخشیدن مالی یا حقوقی از جانب زن به شوهر (جهت اخذ رضایت شوهر به طلاق) صورت می گیرد که، در دنیای حقوق این نوع طلاق را تحت عنوان خلع و مبارات می شناسیم. برای اطلاع بیشتر و بهتر در خصوص طلاق توافقی کلیک نمایید.

فواید داشتن وکیل طلاق توافقی

زوجین برای جدایی به صورت توافقی باید با وکیل طلاق توافقی در مراحل رسیدگی به دادخواست طلاق قرارداد منعقد نمایند.

از مزایای داشتن وکیل طلاق توافقی این است که نیاز به حضور زوجین در هیچ یک از مراحل طلاق نیست. در این حالت وکیل طلاق با ثبت دادخواست طلاق و آغاز جلسات رسیدگی در تمام جلسات بررسی و جلسه مشاوره اجباری حضور دارد و نیازی به حضور موکل وی نیست.

از آنجایی که زوجین رابطه نزدیکی با یکدیگر داشتند و تمایل دارند که در جلسات طلاق روبروی یکدیگر قرار نگیرند، انتخاب وکیل طلاق بهترین گزینه برای انجام این قبیل امور است. در ضمن برای اجرای صیغه طلاق شایسته نیست که زوجین حضور داشته باشند.

وکیل طلاق توافقی تهران

وکیل طلاق توافقی در تهران وکیلی است که به تمام مسائل و دعاوی خانواده اشراف کامل دارد و در این خصوص دارای تجربه و دانش بسیاری است. طلاق بیشترین سهم را در انبوه پرونده های قضایی به خود اختصاص داده است.

با این توضیحات و با توجه به حجم پرونده‌های خانواده در دادگاه خانواده تهران، نقش وکیل در روند رسیدگی بسیار تعیین‌کننده است. از ویژگی اصلی وکیل توافقی طلاق رسیدن به خواسته زوجین در موعد مقرر و صرف کمترین هزینه‌ها و زمان برای صدور رای می باشد.
وکیل طلاق توافقی در تهران ابتدای امر در سیستم نوبت‌دهی تصمیم برای طلاق ثبت‌نام می‌کند. وکیل طلاق توافقی در تمام مراحل رسیدگی طلاق بدون حضور موکلین در جلسات رسیدگی و اجرای حکم طلاق شرکت می‌کند.

هزینه وکیل طلاق توافقی

هزینه وکیل طلاق توافقی به طور مستقیم به کارهایی که وکیل قرار است برای پرونده انجام دهد ارتباط دارد. در بیشتر موارد قرارداد توافقی بین موکل و وکیل منعقد می‌شود. ولی در صورتی که قراردادی بین طرفین وجود نداشته باشد و اختلافی بین وکیل و موکل پیش آید، مبنای تعیین و پرداخت حق ‌الوکاله وکیل طلاق توافقی تعرفه قانونی حق ‌الوکاله است.

هزینه‌های وکیل دربرگیرنده موارد ذیل است:

● هزینه وکیل برای مشاوره طلاق
● هزینه وکیل برای نوشتن لایحه
● هزینه وکیل برای وکالت طلاق توافقی در مرحله بدوی و تجدید‌نظر
● هزینه وکیل برای ثبت مراحل طلاق در دفتر‌خانه از طرف موکل
● هزینه وکیل برای مشاوره طلاق
● هزینه وکیل طلاق توافقی برای مشاوره این دعوی

در طلاق زوجین در خصوص تمام موارد مربوط به زندگی مشترک مانند: مهریه، نفقه، اجرت‌المثل و حضانت اولاد توافق می‌کنند و این توافق نیز در رای دادگاه قید می‌گردد. در صورتی که زوجین بدون آگاهی از قوانین و مقررات قانون خانواده با یکدیگر توافق کنند، ممکن است نتوانند حق و حقوق قانونی خود را مطالبه نمایند.

در نتیجه بهتر است قبل از هر اقدام از مشاوره وکیل طلاق توافقی استفاده کنید. هزینه وکیل طلاق توافقی برای مشاوره جهت راهنمایی مراحل طلاق را میزان تخصص و مدرک تحصیلی وکیل معین می کند پس باید بیان کرد که هزینه مشاوره از جانب وکیل، برای هر وکیل متفاوت است.

هزینه وکیل طلاق برای نگارش لایحه

در بسیاری موارد زوجین برای نوشتن توافق ‌نامه و یا لایحه برای طلاق به صورت توافقی از وکیل برای تنظیم مفاد توافق‌ نامه استفاده می‌کنند. همانطور که در بالا نیز بیان نمودیم هزینه وکیل طلاق توافقی برای نوشتن لایحه متغیر است.

حق الوکاله وکیل طلاق توافقی

بعضی از هزینه‌های مربوط به وکیل، بر اساس تعرفه آیین‌نامه حق‌الوکاله تعیین شده است. شمار مراحلی که وکیل در یک پرونده وکالت دارد، در تعیین هزینه وکیل دخیل است. هزینه وکیلی که فقط وکالت در جلسات رسیدگی در مرحله بدوی را دارد با هزینه وکیلی که وکالت در تمام مراحل جدایی توافقی از مرحله ثبت تصمیم طلاق در سامانه خدمات الکترونیک قضایی تا مرحله صدور حکم طلاق توافقی را دارد با یکدیگر متفاوت است.

زوجین برای متارکه نمی‌توانند وکالت خویش را هر دو به یک وکیل بدهند. هریک از زوجین باید وکیل جدا‌گانه برای خود انتخاب کنند. با داشتن وکیل طلاق توافقی نیاز به حضور زوجین در هیچ یک از مراحل دادرسی و رسیدگی نیست. ولی تنها جایی که حضور شخص ضروری می باشد مربوط به تست بارداری زوجه است که زوجه باید حضور داشته باشد.

مشورت با وکیل طلاق توافقی

بهتر است پیش از هر اقدام درباره متارکه به صورت توافقی از مشاوره وکیل طلاق توافقی بهره‌مند شوید. وکلای طلاق توافقی با صرف کمترین زمان و هزینه تمام مراحل متارکه از ثبت‌نام در سامانه تصمیم برای طلاق تا صدور دستور گواهی عدم امکان سازش و همچنین اجرای صیغه طلاق را انجام می‌دهد.

سوالات و مشکلات حقوقی خود در هر زمینه ای از دعاوی خانوده تا دعاوی دیگر را با وکلای حاذق و کارکشته در میان بگذارید تا در کوتاهترین زمان ممکن به نتیجه ای مطلوب دست پیدا نمایید.

بهترین وکیل طلاق توافقی

بهترین وکیل طلاق توافقی، وکیلی است که بر تمام قوانین و آیین نامه قانون خانواده، انواع طلاق، روش مطالبه مهریه و نفقه، حضانت اولاد و … تسلط و تجربه کافی دارد.

وکیل طلاق توافقی باید شخصی مهربان و صبور و دارای دانش به روز حقوقی باشد. بهترین وکیل طلاق توافقی علاوه بر توجه به مسائل مالی و حق‌ الوکاله خویش باید تعقیب روند رسیدگی پرونده برای وی حائز اهمیت باشد.
به دلیل تنش و فشار‌های روحی و روانی که به زوجین در روند طلاق به وجود می‌آید، بهترین وکیل شخصی است که دلسوز و همراه موکل خویش باشد. ملاک بهترین وکیل طلاق توافقی داشتن تجربه، مسئولیت‌پذیری و راستگویی است.

وکیل مدارک لازم برای طلاق را از زوجین دریافت می‌ نماید. زوجین باید کپی شناسنامه وکارت ملی، سند عقد ازدواج، وکالت‌نامه محضری وکیل طلاق، توافق‌نامه را در اختیار وکیل خویش قرار دهند.


تماس با وکیل طلاق توافقی: 09122752838


نشانه های یک وکیل طلاق توافقی حاذق

همانطور که پیشتر نیز اشاره شده، داشتن وکیل طلاق در روند رسیدگی به پرونده‌های حقوقی مثل دعاوی خانواده و طلاق امری ضروری است. وکیلی باید برای این امورانتخاب شود که بتوان با خیالی آسوده به او اعتماد کرد. همچنین وکیل مورد نظر باید دارای تجربه و تسلط کافی درباره مشکل حقوقی موکل خویش باشد.

در مقوله متارکه، وکیلی برگزینید که در مورد دعاوی طلاق تجربه و تسلط دارد. در ابتدای امر با چند وکیل متخصص خانواده مشورت نمایید. سپس وکیلی که با وی احساس راحتی می‌کنید را انتخاب نمایید.

● استفاده از تجربه دیگران
برای پیدا کردن یک وکیل طلاق توافقی حاذق و کاربلد از تجربه افرادی که پیشتر از راهنمایی و وکالت یک وکیل خوب استفاده کردند، بهره مند شوید.

● با استفاده از سایت های اینترنتی
از جستجوی گوگل وکلایی که در حوزه طلاق پرونده قبول می‌کنند و در نزدیکی محل زندگی شما هستند، مشاوره بگیرید. در ضمن اگر اسم وکیلی را میدانید میتوانید نام او را در اینترنت جستجو کنید و سایت و رزومه و پرونده های او در زمینه طلاق را بررسی نمایید.

● شماره تماس وکیل طلاق توافقی
یکی از روش‌های پیدا ‌کردن وکیل طلاق توافقی حاذق و حرفه ای استفاده از جستجوی گوگل و سایت‌های حقوقی است. بعد از این که سایت حقوقی مورد نظر را انتخاب نمودید، می‌توانید با شماره تماس وکیل طلاق که در سایت درج شده است، تماس بگیرید و مشاوره حضوری و تلفنی را برای خود تنظیم نمایید.

برای یافتن بهترین وکیل طلاق توافقی باید به نکات مختلفی که در ادامه به آنها پرداخته می شود توجه داشته باشید تا مراحل متارکه به راحتی انجام گیرد. یک وکیل خوب باید متعهد، صادق، با تجربه و دانا باشد. افزون بر این موارد، حسن شهرت و حسن اخلاق نیز بسیار مهم است. هزینه وکیل طلاق توافقی معمولا متغیر است و به مفاد وکالت‌نامه وابستگی دارد.

در چه صورتی نیاز به وکیل طلاق توافقی دارید؟

همانطور که به تکرار در بالا نیز اشاره مودیم، زوجین خودشان می‌توانند برای متارکه به صورت توافقی اقدام کنند. در طلاق توافقی هر دو طرف در مورد حقوق و تکالیف مالی مانند: مهریه، نفقه، اجرت‌المثل، حضانت فرزندان با یکدیگر توافق می‌کنند. از آنجایی که زوجین اطلاعات کافی درباره قوانین و مقررات خانواده به خصوص قوانین و مقررات مالی در عقد زناشویی دائم را ندارند، اقدام آنها برای متارکه می‌تواند به ضرر هر یک از زوجین باشد.

در نتیجه بهتر است پیش از هر اقدام از مشاوره و وکالت وکیل طلاق  بهره‌مند شود. زیرا وکیل با توجه به تسلطی که بر قوانین و آیین نامه دارد، بهترین گزینه برای انجام مراحل طلاق است.

سخن آخر این است که با توجه به پیچیدگی قوانین و مقررات مربوط به دعاوی طلاق، بهتر است قبل از هر اقدام در متارکه از مشاوره و وکالت وکیل کارآزموده طلاق که به تمام قوانین طلاق چیرگی و آشنایی کامل دارد، بهرمند شوید. سوالات و مشکلات حقوقی خویش در باره طلاق به صورت توافقی را با وکیل گروه وکلای هوداد مطرح نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند.

4.7/5 - (18 امتیاز)
Tags: خانواده

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست