وکیل تغییر نام با تعرفه سال ۱۴۰۱

folder_openخانواده
commentبدون دیدگاه
وکیل تغییر نام

وکیل تغییر نام برای پرونده های تغییر نام لازم است یا خیر؟ اگر از افرادی هستید که قصد تغییر نام کوچک و یا نام خانوادگی خود را دارید ممکن است سوالی که در ابتدا مطرح شد برای شما نیز بوجود آید. افراد ممکن است به دلایل و موارد مختلفی قصد تغییر نام خود را داشته باشند که در ای راه یعنی راهی که برای تغییر نام خود باید طی نمایند مشکلات بسیاری وجود دارد از جمله مهمترین آنها شناختن قوانین و مقررات تغییر نام می باشد. با خواندن قوانین شما شرایط و مقررات را تنها خوانده اید و تفسیر و دانش تحلیل مواد قانونی را تنها افراد متخصص دارا هستند. با درخواست از یک وکیل تغییر نام شما این امکان را دارید که در وقت و هزینه خود صرفه جویی نمایید و هرچه سریع تر به خواسته خود برسید.


بیشتر بدانید: جهت توقیف اموال برای مهریه چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟


دلایل کمک گرفتن از وکیل تغییر نام

نام‌های اشخاص حقیقی یعنی نام و نام خانوادگی افراد بنابر سوابق خانوادگی اشخاص تعیین شده و به دلیل عدم رعایت برخی از نکات در هنگام شکل‌گیری گاهی اوقات می‌بینیم که اسامی نامتناسب و در برخی موارد زشتی به افراد منتسب شده و به عنوان نام و نام خانوادگی آنها شهرت یافته است اگر به فهرست، در اینگونه موارد معمولاً دادگاه‌ها با سهل‌گیری بیشتری حکم به تغییر نام افراد خواهند داد. در برخی موارد دیگر ممکن است وکیل بسته به سوابق موکل خود برای توجیه دادگاه به دلایل بیشتری نیاز داشته باشد. البته در هر صورت تغییر نام جزو حقوق شهروندی به شمار می‌رود.

اما تغییر نام حقوقی یعنی تغییر نام شرکت‌ها و سازمان‌ها به دلیل تبعات مالی و حقوقی گسترده‌تری که دارد با سخت‌گیری‌های بیشتری قابل انجام است و به همین دلیل نیاز به پیگیری‌های دقیق‌تری نیز خواهد داشت. در اینجا نقش وکیل تغییر اسم پررنگ‌تر است.

اما تغییر نام به این سادگی‌ها هم نیست. در برخی موارد ممکن است تعويض اسم در شناسنامه زمینه‌ای برای انجام اقدامات مجرمانه و یا از بین بردن رپادی جرایم انجام شده باشد. به همین دلیل، حساسیت ویژه‌ای روی تغییر نام وجود دارد، و وکیل تغییر نام باید بتواند دادگاه صالحه را در این رابطه قانع کند.

وکیل تغییر نام با سابقه ای که در پرونده های تغییر نام دارد راهگشای مشکلاتی می باشد که ممکن است بر سر راه شما قرار گیرد. پس در پاسخ به پرسشی که در صدر مقاله بیان شد باید گفت کمک گرفتن از وکیل تغییر نام بستگی به انتخاب خود شخص دارد. اما برای گرفتن نتیجه بهتر در کمترین زمان وجود وکیل کمک شایانی به شما خواهد نمود. در ادامه به بررسی این مسائل پرداخته می شود.

برای بررسی روند پرونده توسط وکیل انحصار وراثت در سایت هوداد کلیک کنید.

وکیل تغییر نام

روند رسیدگی به پرونده توسط وکیل تغییر نام

امروزه با توجه به توسعه بسترهای فناوری اطلاعات و ارتباطات، ثبت درخواست تغییر نام نیز همانند سایر دعاوی، می‌بایست بواسطه دفاتر خدمات قضایی مورد تایید قوه قضاییه ثبت و پیگیری شود. بدین منظور نخست باید در سامانه ابلاغ الکترونیک ثبت نام نمایید. البته توجه داشته باشید که قبل از ثبت دادخواست با یک مشاور و یا وکیل تغییر اسم مشورت کنید تا متن دادخواست محتوی نکات لازم و تاثیرگذار و قابل دفاع باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وکیل تغییر نام و شرایط تغییر نام می‌توانید با گروه وکلای هوداد تماس حاصل فرمایید. کارشناسان در اسرع وقت به صورت آنلاین و تلفنی می‌توانند نکات تکمیلی در این خصوص را با شما در میان بگذارند.

اگر نام و نام خانوادگی شما حاوی الفاظ زشت و ناشایست و خارج از عرف نباشد، معمولا دادگاه به صورت پیش فرض به عدم مجوز تغییر نام رای خواهد داد و در حالت عادی با آن موافقت نخواهد کرد.  شما تنها در صورتی می‌توانید رای مثبت دادگاه را برای تغییر نام جلب کنید که با ارائه ادله و شواهد لازم بتوانید دادگاه را مجاب کنید که این تغییر نام برای شما ضروری است.

دادگاه البته سخت‌گیری کمتری در خصوص نام‌های کوچک نسبت به نام خانوادگی دارد، و نام‌های کوچک افراد با سهولت بیشتری قابل تغییر خواهد بود. برخی تصور می‌کنند که ممکن است دادگاه با تغییر اسامی مقدس موافقت نکند، ولی تجربه نشان داده که اینطور نیست و اگر دادخواست تغییر نام با کمک وکیل تغییر نام به درستی تنظیم شده باشد و مراحل رسیدگی به پرونده نیز به درستی طی شود، دادگاه حتی در رابطه با تغییر اسامی مقدس نیز رای مثبت خواهد داد.

نکته مهم در اینجا، نقش وکیل تغییر نام در اقناع دادگاه است. وکیل تغییر اسم با تسلط بر زبان حقوقی، مشاهده پرونده‌های مشابه، اشراف اطلاعاتی نسبت به نظام حقوقی و قوانین و شرایط تغییر نام و همچنین قدرت بیان و ارتباطات می‌تواند دادگاه را با خواست موکل خویش همراه نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا اقدام برای تغییر اسم شناسنامه با ما در تماس باشید.

لزوم مداخله وکیل تغییر اسم شناسنامه در دادگاه تجدیدنظر

جالب است بدانید که در خصوص پرونده‌های تغییر اسم شناسنامه در قانون هیچ محدودیتی ذکر نشده است اما اداره ثبت احوال با سخت‌گیری نسبت به این موضوع برخورد می‌کند. حتی در سال 1396، دیوان عدالت اداری پیگیری پرونده‌های مربوط به تغییر نام را از حالت قضایی خارج کرده و به عنوان روالی اداری مطرح نمود. اما سازمان ثبت احوال کماکان بر رویه سخت‌گیرانه خود پافشاری داشته و فقط با تغییر اسامی که آنها را خارج از عرف و ناشایست قلمداد کند موافقت خواهد کرد.

حتی در صورتی که که در دادگاه بدوی، رای مثبت دادگاه را برای تغییر نام کسب کنید، باز هم ممکن است اداره ثبت اسناد با آن مخالفت کرده و درخواست کند که در دادگاه تجدیدنظر بررسی شود. تجربه نشان داده در خصوص مواردی که اداره ثبت‌ احوال رای دادگاه اولیه را رد کرده و درخواست تجدیدنظر کرده است، اگر فرد متقاضی وکیل تغییر اسم نداشته باشد با شکست مواجه می‌شود و رای دادگاه تجدید نظر منفی خواهد بود.

تغییر اسامی حقوقی و شرکت‌ها نیز فرآیندهای بسیار پیچیده‌تر و دشوارتری دارد و می‌توان گفت که تغییر نام اسامی حقوقی قطعا به مشاوره با وکیل تغییر نام نیاز خواهد داشت.

وکیل تغییر نام۳

بهترین وکیل تغییر نام در تهران

با توجه به مطالبی که در این نوشتار عنوان شد انتخاب وکیل برای تغییر نام ثبت احوال یا به عبارت دیگر برای انجام امور مربوط به تغییر اسم شناسنامه، یکی از بهترین گزینه ها می باشد. هزینه وکیل برای تغییر نام چگونه تعیین می شد؟ از جمله سوال های پرتکراری است که از جانب کاربران محترم پرسیده می شود. هزینه وکیل برای تعویض اسم در شناسنامه به عوامل مختلفی بستگی درد. برای نمونه سابقه و تخصص و شهری که وکیل قبول وکالت میکند برای تعیین هزینه نقش بسزایی دارد. شهرت و آوازه وکیل یکی از مهم ترین مسائل تعیین هزینه وکیل برای تغییر نام می باشد که باید کنار هزینه عوض كردن اسم شناسنامه از طرف درخواست دهنده لحاظ شود. از ویژگی های که در تعیین بهترین وکیل برای ویرایش اسم باید در نظر داشت می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • وکیل باید امانتدار اطلاعات موکل خود باشد.
  • باید قوانین و مقررات موضوع مربوطه را به صورت ساده برای موکل خود توضیح دهد.
  • موکل خود را با استفاده از بهتری راه ها، راهنمایی نماید.
  • وکیل باید نسبت به مسائل حقوقی کاملا به روز و اطلاعات کاملی در حوزه تخصص خود داشته باشد.

بنابراین، در مواردی که فردی نام و نام خانوادگی خود را نپسندد، علیرغم اینکه حاوی واژه‌های ناشایست و یا خارج عرفی نیست، بهتر است از همان ابتدا موضوع را با کمک یک وکیل تغییر اسم باتجربه پیگیری کند تا در کمترین زمان و با صرف کمترین هزینه عوض كردن اسم شناسنامه بتواند نام خود را تغییر دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره آنلاین یا تلفنی با بهترین وکلای تغییر نام، می‌توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (12 امتیاز)

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست