تماس بگیرید
021-77938057 021-77910821 قبول وکالت و مشاوره فقط برای تهران

طلاق با وکالت در طلاق توسط وکیل پایه یک متخصص در تهران

طلاق با وکالت در طلاق توسط وکیل پایه یک متخصص در تهران

 • هم مرد (زوج) و هم زن (زوجه) می توانند به هرکس که بخواهند وکالت در طلاق یا همان حق طلاق را اعطا کنند. به طور کلی برای هر عمل حقوقی و مراجعه به دادگاه میشود وکالت داد.
 • آنچه رواج بیشتری دارد اینکه زوج -که حق طلاق با اوست- به زوجه وکالت طلاق می دهد البته زوج به هر شخص که بخواهد می تواند وکالت مذکور را بدهد.
 • زوجه نیز می تواند برای طی مراحل طلاق به دیگری حتی شوهر وکالت طلاق بدهد.
 • وکالت بر طبق قانون قراردادی جایز است یعنی هرکدام از طرفین (وکیل و موکل) می توانند آنرا به هم بزنند ولی به زبان ساده می توانید از دفتر اسناد رسمی تنظیم کننده سند وکالت بخواهید که وکالت در طلاق– به تعبیر روزمره مردم- بلاعزل باشد.
 • مفاد وکالتنامه طلاق بسیار اهمیت دارد توجه داشته باشید که این شما هستید که با مشاوره حقوقی قبل از تنظیم وکالت نامه می توانید اولا از پیامد های حقوقی آن آگاه شوید ثانیا شرایط آنرا به دلخواه و البته با توافق تغییر بدهید.
 • وکالت در طلاق می تواند علاوه بر اینکه در دفتر اسناد رسمی تنظیم شود به صورت شرط ضمن عقد در عقدنامه هم باشد در صورت اخیر وکالت ضمن عقد قابلیت عزل ندارد.( به تعبیر حقوقی شرط نتیجه ضمن عقد لازم باشد)
 • متاسفانه بیشتر سردفتران ازدواج به دلیل نداشتن اطلاعات به روز از مراحل طلاق در دادگاه به درستی آنرا تنظیم نمی کنند و یا اینکه از نوشتن آن به دلایل خود ساخته طفره می روند.حق طلاق - وکالت در طلاق - وکالت طلاق

اگر حق طلاق با زن باشد مهریه تعلق می گیرد؟

توضیح داده شد  که همه چیز وابسته به متن وکالت است بدین معنی که آیا شوهر در ضمن وکالت، وکالت در قبول بذل کل مهریه را داده یا مقداری از آن. برای روشن شدن موضوع به این دو مثال  که قسمتی از دو وکالت متفاوت میباشند را توجه کنید:

۱…همچنین موکل(زوج) وکالت در قبول بذل مهریه در قبال طلاق…

۲ … همچنین موکل (زوج) وکالت در قبول بذل هر مقدار از مهریه معادل،کمتر یا بیشتر آن …

در مثال اول برای اخذ گواهی عدم امکان سازش، زوجه می بایستی کل مهریه را در قبال طلاق خلع بذل کند و در مثال دوم زوجه این اختیار را دارد که حتی با بخشش مقداری اندک از مهریه یا هر مقدار که صلاح بداند رای طلاق را اخذ نماید.

 • خانمی سوال کرد که با داشتن حق طلاق چگونه اقدام کنم؟

گام اول مراجعه  به وکیل رسمی دادگستری دارای پروانه وکالت است

فرض کنید خانمی از همسرش در دفتر اسناد رسمی وکالت زوجه در طلاق گرفته باشد اگر زوجه تمایل به طلاق داشته باشد ابتدا بایستی برای اخذ وکیل برای شوهر به وکیل دادگستری مراجعه کند با این توضیح که وقتی زنی یا هر شخص دیگری  از شوهر( زوج) وکالت اخذ می کند نمی تواند شخصا به وکالت از شوهر به مراجع دادگستری مراجعه نماید. وکالت دادگستری دارای شرایط و ضوابطی است و می بایستی پروانه وکالت از مراجع ذی صلاح اخذ شده باشد . در این راستا زوجه چون اصطلاحا حق توکیل به غیر دارد از جانب شوهر و به وکالت، وکیل انتخاب می کند و بعد از آن بدون حضور زوج مراحل طلاق توسط وکیل با واسطه شوهر انجام می شود.

زوجه می تواند برای خود نیز وکیل اختیار کند تا نیازی به حضور او هم نباشد. موارد بسیاری داریم که زوجه به دفتر گروه وکلای هوداد با وکالت زوج در طلاق مراجعه میکند و وکالتا از جانب شوهر و اصالتا از جانب خود وکیل اختیار می کند. دو وکیل انتخابی پایه یک گروه وکلای هوداد بدون حضور زوجین در کمتر از یک هفته گواهی عدم امکان سازش را از دادگاه می گیرند و مراحل طلاق با وکالت را طی می کنند. اگر شوهر(زوج) در سامانه ثنا ثبت نام کرده باشد با پیامکی از دادگاه که برای او ارسال می شود، از روند رسیدگی و صدور رای دادگاه مطلع می شود.

 • سوال شده که همسرم وکالت برای طلاق گرفته ولی طلاق نمی گیرد چه باید کرد؟ توجه داشته باشید که دادن وکالت به همسر (زن) برای طلاق اولا به منزله طلاق نیست ثانیا ابتکار عمل دست وکیل (زوجه) است که بخواهد آنرا اعمال کند یا خیر و اجباری در این خصوص وجود ندارد. ممکن است زنی با داشتن وکالت طلاق یا همان وکالت حق طلاق هرگز از آن استفاده نکند یا بنا بر مصالحی اعمال آنرا به تعویق بیندازد.
 • مدارک لازم برای گرفتن حق طلاق (وکالت در طلاق)چیست؟ اولا لازم است که دوباره متذکر شویم که وکیل می تواند هر شخص دیگری به غیر از زوجه باشد به فرض فردی مقیم امریکا است و به پدرش در ایران وکالت طلاق اعطا می کند در اینجا پدر شوهر می تواند با مراجعه به وکیل دادگستری و انتخاب وکیل برای موکل(زوج) مراحل طلاق را طی کند. ثانیا همانطور که توضیح داده شد وکالت می تواند به صورت شرط ضمن عقد نکاح مندرج در عقدنامه باشد یا اینکه بعد از انعقاد عقد نکاح شوهر میتواند به دفتر اسناد رسمی مراجعه کند و به زوجه یا هر فرد دیگر که تمایل داشته باشد وکالت در طلاق ( حق طلاق) بدهد.

اگر شوهر خارج از کشور باشد از طریق کنسولگری و سفارت ایران میتواند وکالت بدهد.

رای شما به بهبود خدمات ما کمک میکند :
تا احقاق حق کامل در کنار شما ایستاده ایم

3 پاسخ به “طلاق با وکالت در طلاق توسط وکیل پایه یک متخصص در تهران”

 1. ندا گفت:

  ممنون از سایت خوبتون و برخورد عالیتون

 2. بابک گفت:

  سلام
  چجوری میتونم از خارج از ایران با شما تماس بگیرم
  با تشکر
  بابک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *